Pielęgnacja drewna

Teak jest egzotycznym materiałem szlachetnym o jasnomiodowym odcieniu. Zawiera naturalne substancje oleiste, chroniące przed niesprzyjającymi warunkami naturalnymi takimi jak wilgoć czy zmienne temperatury. Specjalistyczne olejowanie mebli ogrodowych jest zabiegiem skutecznie spowalniającym naturalne starzenie się drewna.

Dzięki dobrze zaplanowanej pielęgnacji mebli ogrodowych, drewno teakowe długo zachowuje swoją pierwotną barwę. Poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych środków do pielęgnacji drewna egzotycznego marki Golden Care oraz film z poradami odnośnie właściwej konserwacji sprzętów z twardego drewna, narażonego na częste obcowanie z wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Impregnacja mebli ogrodowych

Dlaczego konserwacja mebli ogrodowych jest tak ważna? Środki do pielęgnacji drewna pozwalają utrzymać każdy z mebli w najlepszym stanie przez długi czas. Oznacza to, że kupione przez nas stoły, krzesła, ławki czy inne produkty będą służyły nam dłużej i lepiej. Każda impregnacja mebli ogrodowych ma na celu zabezpieczenie mebli przed grzybami oraz gniciem. To ważne, szczególnie wtedy, gdy meble znajdują się poza pomieszczeniem – a przecież ich zastosowanie to właśnie ozdoba ogrodu! Tam narażone są na deszcz, wilgoć, zmiany temperatury itd. Olej do mebli ogrodowych czy inny, szczegółowo dostosowany do danego typu drewna, środek do pielęgnacji drewna chroni, zapobiega oraz usuwa ewentualne niedoskonałości. Zabezpieczenie mebli pozwala znacząco wydłużyć czas ich użytkowania – dzięki temu stoły, krzesła czy zestawy mogą służyć przez wiele sezonów, a ich właściciel nie musi martwić się o zmiany pogody. W celu najlepszej ochrony warto dopasować dany środek dokładnie do typu drewna – w tym celu należy zapoznać się z informacjami na stronie lub skontaktować się bezpośrednio z pracownikami firmy.

  • Teak Protector – wysokiej jakości, oleisty specyfik do impregnacji mebli ogrodowych o miodowej barwie. Zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych oraz grzybami i pleśnią..
  • Hardwood Protector – sprawdzony środek do pielęgnacji drewna twardego o jasnym kolorze (teak, akacja, merbau). Długotrwała ochrona i pielęgnacja mebla w każdych warunkach.
  • Vintage Teak Protector – konserwuje drewno o ciemnym zabarwieniu, chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Olej do mebli ogrodowych, pozwalający uzyskać szlachetną, brązową barwę.
  • Teak Whitener – jeden z dwu środków do pielęgnacji drewna teakowego o biało-srebrzystoszarym odcieniu. Teak zyskuje unikalny wygląd, zachowując przy tym doskonałe parametry jakościowe.
  • Teak Patinizer – środek pielęgnacyjny do drewna egzotycznego. Oprócz ochrony przed zimnem, wilgocią i grzybami, patynuje drewno na srebrzystoszary odcień.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, który preparat będzie najlepszy do konkretnego typu drewna, oferujemy profesjonalną pomoc. Nasi specjaliści pokażą, jak zapewnić drewnu egzotycznemu maksymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Zapraszamy!

Przejdź do sklepu